1. května v Praze bude festival piva

Velké množství různých akcí se koná každoročně v České republice, včetně veletrhů a festivalů, které navštěvuje rostoucí počet lidí.

Kromě toho je země každoročně navštěvována rostoucím počtem zahraničních turistů, z nichž mnozí se rádi účastní.

Hlavním důvodem je, že zde je slavnostní atmosféra a Češi se vyznačují pohostinností a vstřícností. Jak bylo známo 1. května v mnoha městech, plánuje se mnoho aktivit, které se vypočítají jak pro dospělé, tak pro děti. Jedním z nich je festival První Pivní Máj, který se bude konat v Praze a přiláká pozornost milovníků piva.

Faktem je, že společnosti zabývající se výrobou tohoto nápoje představí více než 80 odrůd piva.

Kromě možnosti odebrání ochutnávky budou zde uspořádány různé soutěže včetně vítězů, kteří budou moci pít víno více než kdokoliv jiný. To vše bude doprovázeno hudebními skladbami slavných umělců. Dále bude organizována zábava pro děti. Důležitým faktorem je, že vstup do festivalu, který se bude konat od 11:00 do 20:00, je zdarma.

V zemi je spotřeba piva snížena

Stojí za zmínku, že pivo je jedním z populárních nápojů nejen v České republice, ale iv mnoha zemích, zejména v létě. České firmy, které se zabývají výrobou, si to uvědomují nejen na území svého státu, ale také do mnoha zemí, kde je vysoká poptávka kvůli dobrým vkusným kvalitám a přijatelným cenám.

Nedávné podnikatele však čelí některým problémům a jedním z nich je, že Češi začali pít méně piva, v průměru za rok pět litrů na osobu.

Hlavním důvodem je, že existuje zákon, který zakazuje kouření na veřejných místech, včetně barů, které ovlivnily pokles počtu návštěvníků těchto zařízení.

Odborníci poznamenávají, že v loňském roce vzrostla popularita piva prodaného v hliníkových plechovkách, zatímco prodej lahvového piva klesl o 4%.