10% Čechů si půjčí za svou dovolenou

Agentura KRUK provedla průzkum, který ukázal, že každý rok stále více českých občanů pořádá výlety během prázdnin.

Navíc začali volit pohodlnější bydlení, častěji využívali služby cestovní kanceláře, vytvářeli lístky na „all inclusive“ včetně různých zábavy.

V tomto případě se během cesty do evropské zemi nebo na území vlastního státu, většina Čechů jsou soukromé dopravy, a pokud jde o zbytek v zemích, které nejsou členy EU, nejpopulárnější způsob dopravy je letadlem.

Nejčastěji je výše úvěru 400 eur

Dalším důležitým faktorem je skutečnost, že každý desátý občan země alespoň jednou užil půjčku platit za náklady, zatímco na dovolené, a většina z výše úvěru nepřekročí 400 eur. Hlavním důvodem pro zvýšení počtu občanů, kteří využívají tento typ půjček, je, že banky je nabízejí za výhodných podmínek. V současné době může být online půjčka vydána bez návštěvy poboček banky, ale pouze pomocí smartphonu, který podává elektronickou žádost.

A v případě pozitivního výsledku budou peníze převedeny na platební kartu během několika minut, což je důležitý faktor pro ty, kteří cestují.

Nejčastěji se tento typ úvěrů je populární mezi mladými lidmi, což není vždy možné předem, jak ušetřit peníze na dovolenou, a to tím spíše v průběhu svátky mají často neplánované výdaje. Co se týče středního věku a starších lidí, většina z nich se snaží vypočítat částku, kterou chtějí strávit na dovolené, pro kterou odkládá určitou částku každý měsíc.

Odborníci poznamenávají, že tento druh půjčování je obzvláště oblíbený u rodin s dětmi, které dávají přednost odpočinku na pobřeží Středozemního moře nebo v severní Africe. Taková průměrná cesta stojí 470 eur za každého člena rodiny. V současné době mnoho cestovních kanceláří nabízí nabídky na prodej zájezdů v splátkách, aby přilákaly pozornost více zákazníků.