55% Čechů nakupuje zboží podle akcií

V České republice, stejně jako ve většině evropských zemí, se každoročně zvyšuje hodnota určitého zboží, včetně potravin.

Je třeba poznamenat, že také rostou platy, což zvyšuje kupní sílu občanů, o čemž svědčí skutečnost, že v uplynulém roce bylo prodáno rekordní množství zboží.

Nicméně více než 55% výrobků prodaných v roce 2017 bylo prodáno za slevy, o čemž svědčí společnost Nielsen, která tuto studii provedla.

Faktem je, že prakticky ve všech prodejnách, zejména v případě supermarketů, se stále drží akcie, díky nimž můžete nakupovat zboží s výraznými slevami, které přitahuje pozornost rostoucího počtu kupujících.

Navíc rostoucí počet občanů, při nákupu zboží, věnuje pozornost nejen jejich nákladům, ale také kvalitě, zejména pro potraviny. Specialisté konstatují, že země má rozvinutý zemědělský průmysl a provozuje velké množství společností zabývajících se výrobou masa, mléka, klobás a dalších výrobků, které jsou poptávané jak na domácím trhu, tak iv zahraničí. Hlavním důvodem je to, že produkty jsou šetrné k životnímu prostředí, mají dobré chuťové vlastnosti a vyznačují se nízkými cenami.

65% občanů vybírá zboží domácích výrobců

Bylo zjištěno, že 65% Čechů nakupujících různé zboží dává přednost domácím výrobcům, zatímco 4% občanů volí dovážené zboží, zatímco 30% kupujících nevěnuje pozornost producentovi.

Avšak pokud vedení velkých maloobchodních prodejen prodává produkty se slevami, pak obchody s malým obratem nemohou tyto akcie dovolit, a proto jsou nuceny uzavřít bez konkurence.

Rovněž je třeba poznamenat, že obyvatelé země začali kupovat více luxusního zboží, nemovitostí a nových automobilů, což naznačuje zlepšení finanční situace. Podle prognóz odborníků se tento rok bude i nadále zlepšovat životní úroveň Čechů.

Čtěte více:
zvětšení prsou přírodní cestou;