Češi podporují zkrácení pracovní doby

V České republice společnost Up ČR provedla průzkum, kterého se zúčastnilo asi šest set pracovníků v různých oblastech činnosti.

Ukázalo se http://rychlapujcka-is.cz/, že polovina Čechů je ochotna zajistit, aby pracovní týden byl snížen na pět hodin, zatímco mzdy zůstaly stejné.

Jak víte, mnoho odbory ve prospěch snížení pracovního týdne o 2,5 hodiny, v okamžiku, kdy je toto číslo 41,1 hodin týdně, a pokud jsou zaměstnanci zaměstnáni 39,3 hodin, dotčených osob, pracují více než 44 hodin podnikání na území na týden. Snížení pracovní doby má pozitivní vliv na psychický i fyzický stav pracovníků, protože budou mít více času na odpočinek.

Odborníci však tvrdí, že by to mohlo mít negativní dopad na hospodářskou situaci, protože nižších objemů výroby, zejména ty podniky, které vyrábějí různé zboží.

Na ziskovost zůstala na stejné úrovni, bude to vyžadovat najímání dalších pracovníků, které přirozeně mají negativní dopad na další rozvoj podniků, kteří nemohou zvýšit platy, protože to zvýší náklady.

Některé zahraniční firmy mají sníženou pracovní týden v 5:00

Některé zahraniční společnosti, jako například Rheingans Digital Enabler, minulý rok pro své zaměstnance zkrácenou pracovní dobu pěti hodin. Navíc, americká společnost Tower pádla desky, která před dvěma lety, se také snížila pracovní dobu, se stala jedním z nejúspěšnějších nově vznikajících firem.

Z tohoto důvodu, někteří odborníci se domnívají, že společnost musí učinit vlastní rozhodnutí o trvání pracovního dne, při zohlednění různých faktorů.

Je třeba poznamenat, že na území České republiky, vzhledem k tomu, že v mnoha společnostech je nedostatek zaměstnanců, manažeři dělají vše pro to, aby přilákal pozornost pracovníků, vytvoření lepších pracovních podmínek a zvýšení mezd.

Průzkum také zjistil, že Bole 20% respondentů vyjádřilo, že by chtěli pracovat v podnicích, psychologů, masáže a další služby, které pozitivně ovlivňují celkový zdravotní stav.