Češi skeptičtí zlepšení života v roce 2016

180116-3Docela zajímavé výsledky studie zveřejněné agenturou STEM / MARK.

Podle průzkumů z kolemjdoucích, většina obyvatel České republiky je poměrně skeptický o možném zlepšení jejich životní úrovně v roce 2016. A to navzdory skutečnosti, že ekonomika v uplynulém roce prokázali velmi vysoké tempo růstu, a odborné prognózy pro rok 2016 jsou také velmi optimistické.

Zatímco finančníci předpovídají v České republice pokračoval růst příjmů při zachování úrovně cen za zboží a služby, Češi jsou pesimistické. Podle těchto průzkumů, více než 69% z nich se domnívá, že jejich příjem zůstane stejná, a mnoho z nich se dokonce obávají, že by vydělávají méně než v loňském roce.

Přesto odborníci jsou optimističtější v projekcích. Přední finančníků země, tvrdí, že česká ekonomika je nyní ve fázi aktivního růstu. V roce 2015 to spadlo na nejnižší úroveň nezaměstnanosti, a tak mnoho firem začalo zažít nedostatek školení a byli nuceni zvýšit mzdy svým zaměstnancům, že oni by neměli šli ke konkurenci. To vše naznačuje, že pravděpodobnost růstu příjmů v roce 2016 bude velmi vysoká.