Česká republika je na 29. místě v žebříčku konkurenceschopnosti

Každý rok provádí švýcarský IMD institut rating, jehož cílem je zjistit, které země světa se považují za vůdce hospodářské soutěže.

Letošní rok nebyl výjimkou a objevil se seznam, z něhož se ukázalo, že první linie byla přidělena Spojeným státům americkým, která se v loňském roce umístila na čtvrtém místě.

Také bylo známo, že se Česká republika posunula o jednu pozici a byla na seznamu na 29. místě, nicméně to neovlivnilo konkurenceschopnost země, proto je mezi novými státy, které jsou členy Evropské unie, vedoucím v tomto ukazateli.

Pokračuje se v rozvoji české ekonomiky

Pokud vezmeme v úvahu českou ekonomiku, můžeme s jistotou říci, že každý rok se rychle rozvíjí. Tím se otevírají jak soukromé, tak veřejné podniky, kde se objevují nová pracovní místa, což má pozitivní dopad na snížení nezaměstnanosti, která v současné době činí 3,7%, což je nejlepší ukazatel mezi evropskými zeměmi.

Každý měsíc se počet volných pracovních míst zvyšuje a odborníci předpovídají, že brzy bude více než počet žadatelů, protože začnou sezónní práce, a to zejména v zemědělství, stavebnictví, cestovním ruchu a gastronomii.

To všechno mělo pozitivní vliv na zlepšení blahobytu občanů a zvyšování jejich kupní síly, nemluvě o tom, že Češi začali cestovat více jak v rámci svého vlastního státu, tak iv zahraničí. V loňském roce byli obyvatelé země uzavřeni mnoho transakcí na nákup nemovitostí, stejně jako koupili nové automobily. O tom svědčí skutečnost, že v některých velkých městech není k dispozici dostatek parkovacích míst pro automobily, zejména v Praze.

Odborníci, kteří uskutečnili výzkum, zjistili, že na parkovištích hlavního města, kde se nacházejí tři sta tisíc vozů, které sem přicházejí každý den, se nachází pouze 1% a také obyvatelé nejsou dost místa, protože někdy jsou parkovací místa menší než vydané karty. V souvislosti s touto situací potřebují městské úřady rozšířit zóny mýtného parkoviště automobilů.

Čtěte více:
zvětšení prsou Karlovy Vary;