Důvody, proč Češi mění zaměstnání

V současné době je míra nezaměstnanosti v České republice je rekordně nízká, protože každý rok nabídla více pracovních míst, a to platí pro všechny sektory ekonomiky.

Manažeři některých podniků navíc stěžují na nedostatek nejen pracovníků, ale i vysoce kvalifikovaných specialistů, což často vede ke snížení výroby a dokonce k uzavření. Společnost Ranstad provedla studii, aby zjistila, jaké jsou hlavní faktory ovlivňující změnu práce Čechů.

Vzhledem k tomu, že je nabízeno velké množství volných pracovních míst, většina zaměstnanců se nebojí ztratit zaměstnání, protože je možné rychle najít novou práci.

Hlavní je nízké platy

Mezi hlavní důvody, proč lidé opouštějí samostatně, jsou nízké mzdy. Na druhém místě absence kariérního postupu, stejně jako non-uznání vedení schopností každého jednotlivého zaměstnance. Důležitým faktorem je rozvrh pracovní doby, takže je dostatek času na osobní život, zatímco ženy věnují větší pozornost tomu, zatímco u mužů je úroveň mzdy důležitější.

Mezi důvody pro určité kategorie lidí mění zaměstnání, to je vzdálenost od místa výkonu práce doma, zatímco 25% dotázaných se vyslovilo pro občany, kteří jsou ochotni změnit svou práci, pokud by byly nabízeny práci u firmy blíže k domovu.

V současné době míra nezaměstnanosti v České republice činí o něco více než 3%, a to je nejlepší ukazatel za posledních dvacet let. V tomto ohledu jsou zaměstnavatelé nuceni zvyšovat platy svých zaměstnanců a zlepšovat pracovní podmínky.

Zlepšování hospodářské situace a zvýšení mezd bylo upoutat pozornost stále většího počtu cizinců, kteří sem přijíždějí za prací. Za účelem zjednodušení přijímání povolení k práci vláda vyvinula nový zjednodušený program „Režim Srbska“. Kromě toho budou mít občané této země k dispozici až tři tisíce volných pracovních míst. Je třeba poznamenat, že zjednodušený režim má zaměstnání se vztahuje na migrující pracovníky z jiných zemí, jako je například Mongolsko a na Filipínách.