Hlavní město České republiky mění platbu za cestu

Navzdory skutečnosti, že v České republice téměř každá rodina má auto, mnozí obyvatelé velkých měst raději používat veřejnou dopravu, a to není náhoda, protože vzhledem k velké koncentraci aut na ulicích často jsou dopravní zácpy, nečinně přihlížet, v níž ztratil hodně času.

Místní úřady dělají vše pro to, aby se vytvořil dobrou práci městské dopravy, který je neustále aktualizován autobusové parky, renovace jsou stanice metra, zastávky a silnice.

Kromě toho je pro určitou kategorii lidí poskytována preferenční cesta, která je důležitým faktorem.

Jak vyšlo najevo, v Praze místo opencard karty pro projekt, že městská správa byla zaplacena více než 1,6 miliardy korun, bude provozovat nový systém MOS, jehož prostřednictvím budou moci cestující zaplatit jízdné pomocí on-line nebo mobilní aplikace.

Navzdory tomu, že v posledních dvou letech se karta nahrazuje kartu lítačka Opencard, v okamžiku, kdy lidé v hlavním městě má téměř 240 tisíc karet Opencard, který zaplatil cestu. Proto bylo rozhodnuto, že její majitelé mohou kartu použít i po vstupu nového systému v platnost, jehož datum zahájení není dosud známo.

V Praze pro studenty bude letenka levnější

Také byla dobrá zpráva pro studenty, kteří vyučují v Praze, kteří snižují náklady na vstupenku a sleva je docela působivá. Počínaje novým školním rokem bude roční cestovní karta stát jen 365 korun, zatímco nyní bude trvat 1 200 korun za pět měsíců.

Takové výhody se budou vztahovat na všechny studenty ve věku od 15 do 26 let a nákup jízdenek může být v splátkách. Je třeba připomenout, že předchozí pokles cen byl před třemi lety, kdy cestovní lístek klesl o 100 korun.

Jako majitelé dopravních firem tvrdí, že pracuje v Praze, během této doby se zvýšily příjmy, protože výrazně vzrostl počet cestujících. Mimochodem, v loňském roce v hlavním městě České republiky byl velmi populární program, podle něhož lidé, kteří se snažili jet bez lístku, pokuta byla snížena o polovinu, když koupil cestování.

Čtěte více:
zvětšení prsou macrolane cena;