Ministr zemědělství ČR podá stížnost proti řetězci supermarketů

Zemědělství je jedním z hlavních směrů české ekonomiky, proto je věnována velká pozornost rozvoji tohoto odvětví.

Země má velký počet zemědělských podniků a zemědělců, kteří se podílejí na živočišnou výrobu, zahradnictví a pěstování plodin, což vysoce kvalitní, relativně levný produkt přichází jako na domácím trhu i na vývoz do jiných států, kde vysoké poptávce.

Stejně jako v každém odvětví v zemědělství existuje vážná hospodářská soutěž a zemědělci a zemědělci musí s nimi vynaložit velké úsilí.

Stojí za zmínku, že není možné vždy sbírat plánovanou sklizeň, protože závisí na mnoha faktorech, včetně povětrnostních podmínek a nedostatku pracovníků. Pokud jde o chov drůbeže, prasat a skotu, tam je také problém v podobě ptačí chřipky a afrického moru prasat, což je důvod, proč někdy je třeba zničit velkou populaci, což způsobuje ztráty své ekonomiky.

V takových případech se česká vláda přiděluje dotace na ně a na jejich podporu při celá řada zákonů, z nichž jeden je zákaz prodeje zboží za cenu, která nebude splácet své náklady.

Kaufland prodával mléko za cenu jedné koruny za litr

Jak se ukázalo, nedávno došlo k incidentu mezi německou společností Kaufland a českými zemědělci.

Skutečnost, že síť supermarketů společnosti během probíhající skladě k prodeji na mléko-Classic, za litr, který byl nainstalován cenu jedné koruny, a to i přesto, že v jiných obchodech, že bude stát sto korun.

Na druhé straně, čeští producenti mléka vyjádřil nespokojenost, to vysvětlit tím, že tato opatření mohou vést ke zničení úsilí, které se vztahují k rozvoji jejich hospodářství, a to zase bude mít negativní dopad na trh s potravinami. Na podporu zemědělců, ministr zemědělství, který navrhuje vyšetřovat tento případ, věří, že majitelé supermarketů byl porušen zákon.