Mnoho obyvatel České republiky nemá úspory

V České republice provedla společnost Kantar TNS studii, která zjistila, že většina pracujících občanů nemá úspory v případě ztráty zaměstnání nebo vážného onemocnění.

To znamená, že většina dotázaných uvedla, že jejich úspory by mělo stačit ne déle než jeden měsíc, zatímco podle odhadů finančníků, by měla být téměř každý šetří nejméně tříměsíční plat, aby nedošlo k mít potíže při ztrátě zaměstnání.

Jedním z důvodů je to, že v současné době v zemi má nejnižší míru nezaměstnanosti s tím výsledkem, že většina občanů se domnívá, že mohou najít novou práci bez problémů, a prakticky v každém oboru.

Akumulace je častěji prováděna pedagogy a staviteli

Také v průzkumu vyšlo najevo, že většina hromadění pracovníků dělají stavebnictví a vzdělání, který v případě ztráty příjmů mohou žít bez práce po dobu až sedmi měsíců. Zároveň zaměstnanci finančního sektoru a informační technologie častěji dosahují úspor, což bude trvat šest měsíců pohodlného bydlení.

Stojí za zmínku, že kupní síla Čechů roste každým rokem, protože rostou platy a sociální dávky, což umožňuje kupovat více zboží, včetně velkých transakcí, nákupu nemovitostí a automobilů.

Skutečnost, že většina českých občanů dělat menší akumulaci, také ovlivněn skutečností, že téměř každá banka poskytuje spotřebitelské úvěry, u nichž není třeba předkládat výsledovku, díky němuž je možné se dostat správné množství peněz, aby každý občan dospělého.

Navíc není nutné přijít do banky k registraci takového úvěru, protože aplikace může být naplněna smartphone, tablet a další elektronické prostředky za přítomnosti internetu. Důležitým faktorem je, že v případě pozitivního výsledku budou peníze převedeny na platební kartu během několika minut nebo doručeny kurýrem na uvedenou adresu.