Od 10. do 26. května se v České republice konalo pivní festival

Od roku 2008 se v České republice koná pivní festival, který se účastní rostoucí počet fanoušků tohoto nápoje, a před rokem bylo jeho účastníkům téměř 50 tisíc lidí.

Tentokrát se tato akce bude konat v Praze, kde je plocha více než čtyřicet čtverečních metrů, kde jsou všude stany a je zde venkovní terasa, kde může být současně asi 4,5 tisíc návštěvníků. Letos na festivalu, který se koná od 10. do 26. května, představí majitelé malých pivovarů asi 150 druhů čepovaného piva pro ochutnávku a v pavilonu „Pivní rozmanitost“ se ochutná pivo zahraničních výrobců.

Kromě toho se hostům této akce nabízí široký kulturní program, podle kterého se konají různé soutěže, koncertní vystoupení a mnoho dalších zajímavých zábav. Obyvatelé okresu Praha-7, stejně jako děti do 15 let, mohou navštívit festival zdarma, stejně jako ostatní návštěvníci, pro ně vstupenku stojí 99 korun.

Počet nových soukromých pivovarů roste v zemi

Každým rokem vzrůstá objem piva konzumovaného v České republice, protože tento pěnivý nápoj je milován nejen obyvateli země, ale i zahraničními turisty, kteří stále více přicházejí odpočívat.

V souvislosti s touto poptávkou stále více a více soukromých pivovarských společností otevírá své produkty, a to jak na domácím trhu, tak i vyvážené.

Také mezi Čechy se zvyšuje popularita pivních barů a restaurací, kde se nedávno pozorovalo rostoucí počet návštěvníků.

Nedávno v České republice byla provedena společenská studie, jejímž účelem bylo zjistit, kolik občanů utratí peníze na oběd v restauraci.

Bylo známo, že v březnu průměrně činí večeře 113,60 korun a oproti loňskému loňskému roku se tato částka zvýšila o dvě korony. V českých městech je rozdíl v ceně obědů, přičemž nejdražší byly v hlavních restauracích, kde museli návštěvníci platit více než 128 korun. Stojí za zmínku, že náklady na stravu se zvýšily nejen proto, že Češi začali přidělit více peněz, ale také v důsledku vyšších cen potravin.

Čtěte více:
na zvětšení prsou;