Počet internetových obchodů v České republice

V České republice je podle průzkumu prováděného Asociací E-Commerce, letos občané této země utratí více než 5 miliard eur v internetových obchodech, což je o 18% více ve srovnání s loňským rokem. Tyto údaje naznačují zvýšení popularity tohoto obchodu, zejména u městské populace.

Obzvláště prodejní objem zboží v předvečer prázdnin, například Vánoce a Nový rok, se zvyšuje. V loňském roce se v tomto okamžiku prodalo zboží ve výši 44 miliard korun.

Navíc, s pomocí internetu začali kupovat nejen nábytek, domácí spotřebiče a elektronické vybavení, ale také maloobchodní produkty, jehož prodej se zvýšil o 10,5%. Současně více než 30% kupujících dává přednost využívání služby domů, což umožňuje šetřit čas.

E-commerce se stává stále populárnější

20% zboží prodávaného na těchto stránkách je placeno bankovními kartami a třetina zákazníků nejčastěji vezme zboží v obchodech. Jak vyšlo najevo, je nyní Češi, tam jsou největší počet internetových obchodů na duši obyvatel ve srovnání s ostatními zeměmi EU a celkový počet více než 40 tisíc.

Téměř polovina zboží prodávaného prostřednictvím internetu jsou potraviny. Hlavními výhodami tohoto obchodu jsou nejen časové úspory, protože není třeba navštěvovat několik prodejen, ale také finanční prostředky, protože je možné porovnávat ceny, které stačí k návštěvě různých lokalit.

Důležitým faktorem je, že expanze sítě maloobchodních prodejen, včetně on-line obchodů, které jsou postiženy zvýšení kupní síly, protože roční růst mezd a důchodů. Odborníci předpovídají, e-commerce bude stále více a více populární každý rok, a se tato služba bude přínosem nejen lidem mladším a středním produktivním věku, ale i důchodci. Samozřejmě to ovlivní skutečnost, že počet takových obchodů poroste.