Popularita internetových obchodů roste v České republice

V současné době má Česká republika největší počet internetových obchodů na jednoho obyvatele ve srovnání s jinými zeměmi EU.

Navíc každý rok jejich počet neustále roste a v současné době existuje 40 100 těchto obchodů. Je http://rychlapujcka-is.cz také třeba poznamenat, že každý rok stále více a více občanů dává přednost nákupu různých zboží pomocí počítače, smartphonu a jiných elektronických zařízení, samozřejmě v závislosti na dostupnosti internetu.

Během šesti měsíců tohoto roku činil celkový počet nákupů prostřednictvím internetových obchodů 51,5 miliard korun, což je o 11% více než ve stejném období loňského roku. Tyto faktory byly ovlivněny různými faktory, včetně povětrnostních podmínek, protože letos v létě byla teplota vzduchu příliš vysoká, kvůli níž si Češi dali přednost nákupu bez opuštění domova nebo kanceláře.

Prodej výrobků a kosmetiky se zvýšil

Odborníci poznamenávají, že v letošním roce vzrostl poptávka po potravinářských výrobcích zakoupených přes internet, stejně jako léky a hotová jídla, zejména pro obyvatele velkých měst. Kromě toho více než 43% veškerého elektronického zařízení, které bylo prodáno v roce 2017, bylo realizováno prostřednictvím internetových obchodů.

Hlavní výhodou tohoto nákupu je možnost šetřit čas, protože není třeba navštěvovat supermarkety a nákupní centra, protože zboží bude doručeno kurýrem na zadanou adresu.

Nejčastěji se platba provádí pomocí bankovní karty, avšak v současné době upřednostňuje 30% nakupujících online, aby si svůj vlastní zboží vzali samostatně.

Poptávka také vzrostla v kosmetice a hračkách, nemluvě o domácích spotřebičích a spotřebním zboží. Důležitým faktorem je skutečnost, že kupní síla obyvatelstva roste a většina občanů raději nakupuje zboží domácích výrobců, protože má vysokou kvalitu a relativně nízké ceny. Pokud jde o jídlo. jsou vždy čerstvé a ve většině případů neobsahují škodlivé látky a jak je známo, poptávka po ekologických výrobcích nedávno vzrostla.