Popularita zemědělských trhů v České republice roste

Každým rokem roste počet Čechů, při nákupu potravin, včetně ovoce a zeleniny, preference pro jeden výrobek, který je vyroben místními farmáři a zemědělci.

Kromě toho se vláda dělá vše pro to, aby zajistila, že na domácím trhu bylo více takových výrobků, které dává příležitost pro místní firmy, aby se úspěšně rozvíjet a zvýšit objem výroby. Důležitým faktorem je, že tyto výrobky jsou vysoce kvalitní a dostupné ceny.

Co se týče potravinářských výrobků, které jsou vždy čerstvé a neobsahují, ve většině případů neobsahují ve svém složení škodlivých komponent. Stojí za zmínku, že čeští zemědělci věnuje větší pozornost na výrobu ekologicky šetrných výrobků, protože poptávka neustále roste na něm.

Odborníci však na vědomí, že v poslední době došlo takový trend, kdy čeští zemědělci postupně nahrazují prodejců, prodej zboží dovezené z jiných zemí.

Státní inspektoři prověřili 485 obchodních stanů

V tomto případě se často jedná o dovozy zeleniny a ovoce, které se prodávají pro místní produkty. To není tajemstvím, že, například, rajče, určené k dlouhodobému dopravy, bude zelená, což samozřejmě ovlivňuje nejen chuť, ale také prospěšné vlastnosti. Podle statistik, rostoucí počet občanů, kteří nakupují zboží na farmářských trzích každý rok, ale zvýšil počet zákazníků, kteří si začal stěžovat na státní inspekce kvality potravin v loňském roce.

V České republice prodávat zboží dováženého z jiných zemí není zakázáno, ale prodávající je povinen uvést své místo původu.

V průběhu uplynulého roku inspekční tým provedli 485 inspekcí stánky, takže odhalili více než 80 porušení, a v některých případech prodávající nevědí, z jaké země byly dovezeny potraviny. Dalším problémem pro místní zemědělce je nedostatek rukou, s nimiž se často setkávají při sklizni.

Čtěte více:
zvětšení prsou bez implantátů;