Poslední obchodní zprávy v České republice

0602168Během posledních 7 dní v České republice došlo k poměrně velké množství zajímavých akcí týkajících se podnikání. Rozhodli jsme se upozornit na nejnovější a nejdůležitější zprávy.

Zejména před několika dny, vláda navrhla vytvořit jednotnou databázi, která bude obsahovat informace o vnitřních bankovních účtech fyzických a právnických osob v České republice. Podle iniciátorů návrhu zákona, bude jeden registr výrazně snížit počet daňových podvodníky a snížit počet nelegálních finančních transakcí.

Tržní produkce české jídlo prochází vážnou pokles cen. To platí zejména mléčných výrobků. Podle údajů za rok 2015, ve srovnání s loňským rokem průměrné náklady na 1 litr mléka v České republice snížily přibližně o 16-18%. Většina z poklesu výkupních cen mléka pro zemědělce trpí, kteří jsou nuceni pracovat s minimálním ziskem.

V návaznosti na iniciativu ke snížení daně z přidané hodnoty u piva na ministerstvu financí nabízené stejným způsobem, jak stimulovat výrobce nealkoholických nápojů. Zejména Andrej Babiš navrhuje snížit DPH u nealkoholickými nápoji a vodou.