Proč Ostrava přitahuje podnikatele

V souvislosti se zlepšením české ekonomiky země vytváří nejpříznivější podmínky pro vedení různých podniků, což je pozitivní ukazatel.

Aby bylo možné zjistit, který z českých měst je nejpříznivější pro rozvoj podnikání, za posledních deset let Datank Agentura pracuje na studii „město pro podnikání“ mezi českými občany, kteří jsou ochotni poskytnout své stanovisko k této záležitosti.

V loňském roce byli účastníci průzkumu sídlící ve více než 200 městech a dalších osadách, stejně jako v mnoha oblastech Prahy. Je dozvěděl, že v roce 2017 za nejlepší podnikání je město Ostrava, které je následováno Humpolec, která se nachází několik kilometrů od Jihlavy. Třetí řada vedoucích v této soutěži byla vyhrazena pro Brno.

Jak Ostrava přitahuje investory?

Ve skutečnosti je toto hodnocení poměrně výmluvné a ukazuje pozitivní dynamiku vývoje České republiky jako celku. Ale proč si investoři a vedoucí velkých a středních podniků vybírají v Ostravě. Za prvé město vyvíjelo docela dobré podmínky z hlediska efektivity podnikání.

Většina představitelů místní městské správy a úředníci na různých úrovních práce profesionálně a téměř každý den v týdnu připraveni pomoci při řešení problému.

Dále bychom neměli zapomenout na úspěšné geografické umístění této lokality.

Když se podíváte na mapu, můžete vidět, že Ostrava se nachází na křižovatce hlavních silničních a železničních spojení, a to pomáhá organizovat efektivní logistiku a dodávky produktů.

Dalším důležitým bodem je velký počet mladých lidí (především studentů), kteří absolvují vysokoškolské vzdělávání a jsou vysoce kvalifikovaní zaměstnanci v mnoha oblastech činnosti. Podnikání v Ostravě, aby provedla rentabilní a pohodlné, takže i některé investiční firmy přemýšlet o tom, aby se přesunout sídlo z Prahy do tohoto města.

Čtěte více:
zvětšení prsou na splátky Brno;