Stále více Čechů používá online obchody

V České republice, stejně jako v mnoha zemích, stále více a více lidí raději využívá služby internetových obchodů.

V tomto ohledu se jejich počet neustále zvyšuje, obchodníci jsou jak místní obyvatelé, tak cizinci. Podle odborníků se nedávno rozšířily čínské internetové obchody velmi populární a to není překvapující, protože zde můžete nakupovat různé výrobky za nižší ceny.

Mezi výrobky, které jsou největší poptávkou, patří oblečení, sportovní vybavení, doplňky pro rekreační a elektronické zařízení, včetně smartphonů. Nejčastěji se jedná o osoby středního věku, většinou muže, kteří dostávají nad průměrnou mzdu.

50% občanů využívalo služby zahraničních internetových obchodů

Zároveň existují takové statistiky, že polovina Čechů alespoň jednou nakupovala v zahraničních internetových obchodech, zatímco 36% občanů upřednostňovalo čínské stránky. Mezi výhody, které takový obchod přináší, je, že si můžete koupit jakýkoliv zboží doma, což šetří čas i finanční prostředky, protože si můžete vybrat výrobky za přijatelné ceny.

Pokud si kupující přeje, zboží bude doručeno kurýrem na uvedenou adresu v krátké době, což je také důležitý faktor. Odborníci poznamenávají, že vzhledem ke zlepšení ekonomické situace v zemi se zlepšila spokojenost občanů, což ovlivnilo kupní sílu.

Faktem je, že každý rok Češi začali kupovat víc, nejen spotřební zboží a jídlo, ale také větší nabídky, nákup nemovitostí a automobilů. Samozřejmě to přitahuje pozornost majitelů firem zahraničního obchodu, kteří v mnoha českých městech otevřou nové obchody, upřednostňují velké osady a také ty regiony, které jsou oblíbené turisty. Stojí za zmínku, že 10% čínského zboží zakoupeného Čechy bylo objednáno společností AliExpress. Odborníci tvrdí, že v blízké budoucnosti bude popularita tohoto obchodu růst.

Čtěte více:
zvětšení prsou Ostrava diskuze;