Stále více zahraničních turistů navštěvuje Českou republiku

V posledních letech se Česká republika přitahuje pozornost stále většího počtu zahraničních turistů, kteří sem přicházejí obdivovat historické památky, navíc si můžete odpočinout a zlepšit své zdraví na letovisek a turistických center, z nichž mnohé se nacházejí po celé zemi.

Jak to stalo se známé, podle statistických údajů, za dobu existence České republiky loni poprvé ji navštívil více než 10 milionů zahraničních občanů, kteří žili v místních hotelů a penzionů.

Ve srovnání s rokem 2016, tato částka zvýšila o 7%, aniž by vedl záznamy těch cizinců, kteří zůstali na noc s přáteli nebo jste v nájemních bytech od soukromé osoby.

Proto odborníci tvrdí, že celkový počet zahraničních turistů výrazně překračuje tato data.

První místo zaujímají obyvatelé Účast Německa, protože v loňském roce navštívili v českých rozlohy asi dva miliony lidí, a oni následují Slováci a Poláci. Důležitým faktorem je, že každoročně roste počet občanů pocházejících ze Saúdské Arábie, Jižní Koreje a dalších asijských zemí. Cizinci jsou v České republice nejdéle tři dny, zatímco většina z nich raději zůstává v hlavním městě. Jedním z nejnavštěvovanějších míst je Pražský hrad a až v roce 2017 ho navštívilo více než 2 miliony lidí.

Počet migrujících pracovníků se rovněž zvyšuje

Stojí za zmínku, že v této zemi cizinci přicházejí nejen k odpočinku, ale i při hledání práce a podnikání.

Během posledních čtyř let se počet lidí, kteří chtějí získat dlouhodobá pracovní víza, výrazně zvýšil. Pouze tři čtvrtiny loňského roku bylo 13.5 tisíc těchto migrantů.

V souvislosti s takovým velkým proudem cizinců, kteří nejsou uprchlíky, a jsou ochotni pracovat v České republice, neboť chtějí zavést kvóty. Mnoho zaměstnavatelů však nesouhlasí s takovým rozhodnutím, zejména v průmyslu a zemědělství, kde je stále nedostatek jak pracovníků, tak kvalifikovaných odborníků.

Čtěte více:
přípravek na zvětšení prsou;