Státní podpora mládeže v České republice

Nedávno v České republice, stejně jako v mnoha evropských zemích, došlo k rychlému růstu cen rezidenčních nemovitostí, stejně jako k nájemním nákladům na bydlení.

Kromě toho byl novelizován zákon o hypotečních úvěrech, což komplikuje použití tohoto typu úvěru. To všechno vedlo k tomu, že mladým rodinám bylo mnohem obtížnější řešit problémy s bydlením, protože při pronájmu bytu nebo domu je nutné zaplatit velkou část jejich rozpočtu za pronájem.

A to neznamená, že k nákupu vlastního bydlení je třeba ušetřit peníze po mnoho let, kromě toho, pokud byste mohli použít hypotéku dříve, jejíž výše se rovná plné hodnotě předmětu, který jste si koupili, je nyní téměř nemožné to udělat.

V souvislosti s touto situací se česká vláda rozhodla poskytnout pomoc těm mladým lidem, kteří dostávají průměrnou mzdu, již naději na řešení tohoto problému s bydlištěm.

Projektu je přiděleno 650 milionů korun

Jak vyplývá z poselství Hospodářských novin, Ministerstvo pro místní rozvoj České republiky připravilo projekt, podle něhož mohou osoby mladší 38 let využívat půjčku mnohem levnější než hypotéka.

Posouzení tohoto dokumentu vládou je plánováno v červnu a pokud bude schváleno, pak letos v létě taková věková kategorie občanů země může počítat s podporou státu.

V letošním roce bude ze státního fondu rozvoje bydlení přiděleno zhruba 650 milionů korun, a v budoucnu se plánuje zvýšení této částky na jednu miliardu. Podle tohoto programu je stanovena výše vydaných půjček, například půjčka ve výši 78,5 tisíc eur bude poskytnuta na nákup domu, zatímco byt bude o něco více než 40 tisíc. Organizátoři tohoto projektu jsou si jisti, že taková podpora ze strany státu bude velmi žádaná, protože i dnes, po informování o takových ziskových půjčkách médii, se mnoho mladých Čechů obrátilo na Ministerstvo pro místní rozvoj.

Čtěte více:
zvětšení prsou léky;