Údaje ze studie Holiday Barometer v České republice

V České republice společnost Holiday Barometer provedla studii, podle níž se stalo známým, že v tomto roce více občanů země plánuje turistiku během prázdnin.

Nejpopulárnějšími zeměmi jsou evropské vnitrozemské země, jako je Itálie a Chorvatsko. Co se týče finančních zdrojů, většina dotazovaných občanů uvedla, že plánují strávit 10.000 až 25.000 korun během dovolené.

Ve stejnou dobu si asi 15% Čechů může dovolit odpočinout, například ve Španělsku, a utrácet více než 45 tisíc.

Doba odpočinku na pobřeží je ve většině případů nepřesahuje deset dní. Také bylo známo, že během cesty poměrně velká část turistů dává přednost využití své osobní dopravy, zejména těch, kteří cestují do zemí, které jsou součástí EU.

Důchodci často odpočívají doma ve své zemi

Pokud jde o osoby v důchodovém věku, ve většině případů si vybírají střediska, která se nacházejí na území České republiky. Při výběru místa odpočinku většina občanů věnuje pozornost kvalitě služeb, bezpečnosti, stejně jako životu a stravování. Odborníci poznamenávají, že zvýšení příjmů obyvatelstva do značné míry ovlivnilo skutečnost, že rostoucí počet lidí na dovolené si může dovolit dovolenou v zahraničí.

Faktem je, že v zemi se neustále zvyšují mzdy a sociální dávky, a to platí pro prakticky všechny kategorie obyvatelstva.

Jak se stalo známým, od začátku příštího roku vláda plánuje zvýšit platy státním zaměstnancům o 10% a především takový bonus bude učitelům poskytnut. Současně ostatní státní zaměstnanci nemohou očekávat nárůst platů o 6%. Samozřejmě, takové návrhy nejsou vhodné pro odborové organizace, které předložily požadavek na zvýšení mezd o 10% u všech kategorií státních zaměstnanců, a pokud jde o učitele, jsou to 15%. Nicméně, podle ministra financí Aleny Shillerova, v současné době rozpočet nemůže dovolit takový nárůst.