V České republice bude přísněji potrestán za uvízlé vozu najetých kilometrů

Někteří lidé, v přední části prodeje automobilů, kontaktujte naše stanic technické pomoci těm, za poplatek, zkroucené ujetých kilometrů.

To má zajistit, aby nový majitel mohl vidět, že vůz byl provozován, ne často, a řídil malou najetých kilometrů, čímž se její cena je mnohem vyšší.

Samozřejmě, že takové akce mohou být bezpečně připsat podvodu, protože to je podvod kupujícího. V České republice se za takové porušení pokutu ve výši několika tisíc korun, ale v příštím roce plánuje změnu zákona o přísnějšímu potrestání. Je-li tento pozměňovací návrh přijat, prodejce těchto vozů může dojít ke ztrátě dat listu.

Už je přísnou kontrolu nad tímto druhem porušení, a jak vyšlo najevo, Nejvyšší soud má pokutu majitel trhu s ojetými automobily na 100 tisíc korun, protože chtěli, aby znovu prodat auto s krouceným najetých kilometrů.

V těchto případech, pokud odborníci rozhodnou, že rozsah je omezen, auto nemůže být použit pro více než měsíc, a během této doby musí majitel předložit doklady prokazující, že kroucení došlo během oprav.