V České republice bude věnována pozornost kvalitě ovzduší

V současné době je Česká republika na třetím místě mezi zeměmi Evropské unie z hlediska znečištění ovzduší.

Horší problémy se stavem ovzduší jsou pozorovány pouze v Polsku a Maďarsku.

Vědci prokázali, že negativní prostředí negativně ovlivňuje zdravotní stav, nejprve se týká dětí a starších lidí, kteří mají slabý imunitní systém. Podle údajů získaných od Ministerstva zdravotnictví žijí čeští občané v průměru o rok méně kvůli vlivu špinavého vzduchu.

To platí zejména pro velké, průmyslové města, kde kromě pracovních továren a továren. Existuje spousta autodopravy. Za účelem zlepšení situace hodlá vláda realizovat několik programů.

Plánuje zvýšit výši pokuty

Jak se ukázalo ze slov ministru Richarda Brabetsa, především se bude věnovat pozornost dopravě, která je podle jeho názoru hlavním zdrojem znečištění ovzduší. Plánuje se zvýšit výši pokut pro tuto kategorii řidičů, kteří nepoužívají speciální filtry instalované na naftových automobilech k čištění výfukových plynů.

V současné době nepřesahuje částka pokuty deset tisíc korun, ale v budoucnu může růst několikrát.

Kromě toho je třeba udělat vše pro to, aby se místo benzinových a naftových vozidel používaly vozidla šetrnější k životnímu prostředí. Stojí za zmínku, že každý rok na silnicích České republiky je stále více a více elektrických vozidel, stejně jako auta, které běží na plyn.

Důležitým faktorem je, že mnoho občanů, zejména mladých lidí, získává na bicyklu popularitu, a to není překvapující, protože je možné jezdit na něm, a to nejen k práci. Studovat nebo nakupovat v obchodě, ale také cestovat na krátké vzdálenosti. Zvláště se stala skutečností s příchodem jízdních kol vybavených elektrickým pohonem. V tomto ohledu se nejen v městech, ale také ve městech, jsou otevřena půjčovna jízdních kol, stejně jako cyklostezky, což zaručuje bezpečnost při jízdě.

Čtěte více:
zvětšení prsou před a po;