V České republice budou stavět nové internáty pro seniory

Česká republika je jednou z evropských zemí, v nichž se ekonomika zlepšuje rok od roku, tam je klid politické prostředí, jakož i vytvářet příznivé podmínky pro podnikání.

Možná to je důvod, proč každý rok stále více zahraničních investorů, kteří investují svůj kapitál, raději podnikat v této zemi.

Jak vyšlo najevo, společnost SeneCura z Rakouska, plánuje utratit miliardy korun na výstavbu v České republice, domovy pro seniory.

Stojí za zmínku, že toto není první projekt společnosti, neboť kromě čtyř nových domovů po celé zemi pro třináct takových institucích vybudovaných a otevření další plánované na konec tohoto roku. Podle CEO Antot Kellner, že se nebude opírat o následek vavřínech, protože jejich cílem je vytvořit síť těchto institucí, která bude složena z 25 domů.

Stavbu vede rakouská firma SeneCura

Na tomto místě v České republice existuje 530 domovy pro seniory, stejně jako 340 lidí s mentálním postižením je pozorováno, s pětina všech orgánech soukromých podniků, z nichž nejvýznamnější investor v tomto odvětví je společnost SeneCura. Tato společnost je ve skupině Orea, která vlastní více než 800 různých zdravotnických zařízení, včetně domovech pro seniory.

Podle statistik v loňském roce české společnosti skupiny se podařilo získat asi 13 milionů eur, z nichž část bude jdou do výstavby nových stravování.

Podle projektu, jehož vývoj je v plném proudu, budou tyto domy být postaven ve městě Humpolec, Chotěboř a dalších osad. Nejčastěji se pacienti těchto institucí jsou osamělí lidé, kteří nejsou schopni se o sebe postarat, ale často existují případy, kdy nejsou příbuzní mohli věnovat dostatek času se svými rodiči, takže jsou nuceni usadit se v domě s pečovatelskou službou, která poskytla dobré životní podmínky, jakož i neustálý lékařský dohled.

Čtěte více:
zvětšení prsou nejlevněji;