V České republice budou stavět nové rybníky

V České republice je každý rok více a více pozornosti věnovat rozvoji zemědělského odvětví, což není překvapující, protože produkty zemědělců a zvláštní požadavek zemědělců, a to jak v tuzemsku, tak v zahraničí.

O tom svědčí řada faktorů, včetně objemu produkce zeleniny, ovoce, bobulovin a jiného zboží.

Každoročně jsou však zemědělci nuceni čelit některým problémům, které ovlivňují výnosy. Není žádným tajemstvím, že po dlouhou dobu ve většině regionů v zemi je sucho, které přirozeně vyzývá k zavlažování některých plodin.

V tomto ohledu Ministerstvo zemědělství vyvinula dotovaný program pro výstavbu umělých nádrží, které budou přiděleny z rozpočtu 16 milionů eur. To umožňuje téměř každá lokalita získat finanční podporu ve výši až 400 tisíc eur, které mají být vynaloženy na výstavbu a zlepšení umělých nádrží.

V současné době je v zemi 23 rybníků

Před několika lety, země měla více než 70 tisíc rybníků, zatímco v současné době toto číslo je jen něco málo přes 20 jednotek. Vytvořit novou nádrž přispívá nejen k zadržení přídavné vody, která může být použita pro zemědělské účely, pro boj s sucha, ale také vytvořit nové prostředí, zlepšování životního prostředí, protože umožňuje reprodukovat vodní ptáky a různé druhy ryb.

Kromě toho, že obyvatelé města mají možnost sucha na jezeře o víkendech a svátcích, což má pozitivní vliv na fyzické a psychické zdraví. Rovněž je plánováno vybudování nové přehrady u města Zlína.

V současné době v České republice existuje 49 nádrže, v důsledku čehož se mnohé osady poskytované s pitnou vodou. Vláda plánuje vytvořit projekt, podle kterého řečiště některých řek budou vráceny do původního stavu, protože po mnoho let jsou sladěny, což vede k zadržování vody zhoršení kvůli tomu, co se stalo menší řeky.