V České republice byla míra inflace 2,6%

Již několik let v České republice dochází k růstu mezd, což přirozeně pozitivně ovlivňuje kupní sílu obyvatelstva.

Důkazem toho jsou důkazy, že Češi začali získávat více zboží, upřednostňovali kvalitní výrobky, nejčastěji domácí výrobci.

Podle statistik, v loňském roce rekordní počet transakcí na nákup nemovitostí byl dělán, a to i přes skutečnost, že náklady na byty, zejména ve velkých městech, neustále roste.

V tomto ohledu také vzrostl počet občanů, kteří používali hypoteční sazby s pevnou úrokovou sazbou, protože jim umožňuje získat vlastní bydlení, splácet dluhy již několik let, aniž by poškodil rodinný rozpočet. Totéž platí pro registraci nových vozů, která byla provedena během uplynulého roku. Co se týče produktů, se zlepšením kupní síly začalo většina Čechů upřednostňovat správnou výživu, nakupovat ekologické produkty, navzdory skutečnosti, že jejich náklady jsou mírně vyšší.

Které výrobky jsou dražší

To vše ovlivnilo růst spotřebitelských cen a v červnu inflace byla 2,6%, zatímco v předchozím měsíci činila 2,2%. Odborníci tvrdí, že na trhu s potravinami vzrostl trh s vejci, a to o 18% a máslo o 11%.

Kromě toho se poptávka po čerstvé zelenině a ovoce zvýšila v létě, a to není překvapující, protože je v této době ve svém složení obsahuje největší počet užitečných vlastností, což vedlo k růstu ceny o 8%.

Co se týče alkoholu a cigaret, ceny za ně se každý měsíc zvyšují prakticky. Majitelé vozidel upozornili na skutečnost, že ceny benzínu, zejména 95 značek vzrostly. Rovněž elektřina a elektřina se stávají stále dražšími, nicméně to významně neovlivňuje úroveň dobrých životních podmínek občanů, protože růst cen je mírný. Je třeba poznamenat, že v minulém měsíci byla průměrná míra inflace v zemích EU 2%.

Čtěte více:
zvětšení prsou akce;