V České republice byly více pravděpodobné, že koupit jídlo pro ptáky

Tuto zimu, která v mnoha evropských zemích přinesl extrémní chladno a hodně sněhu, velmi nevhodnou nejen pro pracovníky veřejných služeb, kteří musí neustále sledovat stav silnic, ale i komplikovaných existenci některých druhů volně žijících živočichů a ptáků.

Na území České republiky obývané širokou škálou ptáků, kteří neletí do teplejších a chlazení hledat útočiště v sídlech pro účely vytápění a potravin.

Vzhledem k tomu, že zvířecí obhajuje apeloval na obyvatele země, a požádal je, aby krmit ptáky s chlebem a dalšími sladkého pečiva, protože může dojít ke ztrátě, většina lidí pro tento účel začali kupovat semena.

Jak to stalo se známé ze slov jednoho z prodávajícího obchodech mazlíčka, zatímco mráz jejich prodej se výrazně zvýšil, někdy až tři pytle týdně, zatímco nyní je možné realizovat maximálně jednoho pytle.

Skutečnost, že jeden a půl měsíce letošního roku se podařilo prodat rekordní počet semen, největší velkoobchodního skladu, protože během tohoto období v různých maloobchodních prodejen bylo dodáno téměř 10 tun těchto výrobků.