V České republice došlo k poklesu porodnosti

V České republice, stejně jako v mnoha evropských zemích, jedním z problémů, které existují v současné době, je snížení porodnosti, zatímco lidé v důchodovém věku, jsou stále více a více, protože délka života se zvyšuje.

Podle statistik více než šest měsíců letošního roku se narodil 55 736 dětí v zemi, a to je 544 dítě méně ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

Přesto byl zaznamenán nárůst počtu obyvatel a nyní žije v zemi přibližně 10 626 milionů lidí. Takové výsledky jsou stanoveny vzhledem k tomu, že do České republiky přichází stále větší počet migrujících pracovníků. Nejčastěji z východních zemí, zatímco mnoho z nich zůstává v trvalém bydlišti.

Existuje několik důvodů, a hlavní je to, že nejnižší míra nezaměstnanosti v zemi v porovnání s ostatními evropskými zeměmi, jakož i jednodušší získat pracovní vízum.

Pro zlepšení této situace jsou prováděny různé programy

Vláda země dělá vše pro zvýšení porodnosti, pro které se realizuje několik programů, včetně materiální podpory pro velké rodiny. Díky nové školy otevírá každý rok, vysokých škol a předškolních institucí, především ve městech, protože mnoho mladých lidí z venkovských oblastí raději zde pohybují v hledání lepších placených pracovních míst.

Důležitým faktorem je, že se kvalita lékařské péče každým rokem zlepšuje. Hlavním důvodem nízké porodnosti je skutečnost, že většina mladých lidí po opuštění školní studie dále získat požadovanou profesi a najít si práci, a pak přemýšlet o založení rodiny.

Podle statistik, nejčastěji v České republice, ženy porodí první dítě ve věku třiceti let, přičemž většina rodin raději zvedá jedno dítě.

Pro mladou rodinu je důležitým faktorem dostupnost vlastního bydlení, takže každoročně je pronájem bytů dražší, zejména v Praze a dalších velkých městech. Odborníci předpovídají, že se zlepšením ekonomické situace v příštích několika letech bude situace s narozením stabilizovat.