V České republice firmy zlepšují pracovní podmínky

V současné době je v České republice míra nezaměstnanosti 3,5% a je to nejlepší ukazatel ve srovnání s ostatními evropskými zeměmi.

Tyto údaje však také naznačují, že hlavy mnohé podniky se potýkají s nedostatkem pracovních sil a jako vysoce kvalifikovaných odborníků, díky němuž je možné rozšířit výrobu.

Odborníci říkají, že poptávka po českých výrobků neustále roste, a to jak v tuzemsku, tak externě, a pro některé produkty, které převyšuje nabídku, což samozřejmě vliv na zvýšení jejich hodnoty.

Aby lídři v oblasti podnikání přilákali co nejvíce zaměstnanců, zvyšují nejen platy, ale také nabízejí další atraktivní nabídky.

Zaměstnanci jsou kompenzovaní za cestu a nájem

Jedním z nich je poskytování volné dopravy, která přivádí lidi na místo výkonu práce. Pokud taková možnost neexistuje, jsou přiděleny finanční prostředky, které kompenzují náklady na cestu ve veřejných dopravních prostředcích. Vedoucí některých společností nabízejí nájemní bydlení nebo kompenzují až 30% nákladů na pronajaté domy a byty.

Zvlášť se týká těch pracovníků, kteří přijíždějí do práce z malých osad. V České republice, stejně jako v mnoha evropských zemích, je situace, kdy mladí lidé, kteří žijí ve venkovských oblastech, raději přesunout do průmyslových městech, protože je snazší najít práci v high-placenou práci.

Podle statistik většina občanů tráví na výlet do práce nejvýše hodinu. Například společnost Škoda Auto, která je lídrem ve výrobě osobních automobilů, nabízí nerezidentským zaměstnancům žít v kolejích, které jsou ve vlastnictví firmy. V souvislosti s nárůstem mezd, s každým rokem více a více cizinců, převážně z východních zemí, přichází do České republiky při hledání zaměstnání, a to platí pro téměř všechna průmyslová odvětví. Přesto bude míra nezaměstnanosti klesat.

Čtěte více:
zvětšení objemu prsou;