V České republice je o 8% více lidí s vysokoškolským vzděláním

Každoročně v České republice roste počet mladých lidí po ukončení studia na vysokých školách.

Podle statistik je v současné době asi 20% občanů země s vysokoškolským vzděláním, zatímco před deseti lety bylo jejich počet 12%. Hlavním důvodem je, že vysoce kvalifikovaní odborníci mají příležitost k růstu kariéry, nemluvě o vyšších mzdách.

Není však pro nikoho tajemství, že v mnoha evropských zemích zaměstnavatelé upřednostňují ty zaměstnance, kteří mají zkušenosti, při přijímání volných pozic.

Proto mladí lidé, kteří absolvovali vzdělávací instituce, se v počáteční fázi vždy nedostávají do práce. Pokud jde o Českou republiku, zaujímá třetí místo v EU pro zaměstnání absolventů, což je dobrý ukazatel.

90% absolventů pracuje ve specializaci

Důležitým faktorem je, že většina vzdělávacích institucí slouží jako prostředník mezi studentem a zaměstnavatelem. V České republice pracuje 90% absolventů po absolvování vysokých škol ve své odbornosti. Je třeba poznamenat, že určitá kategorie studentů z vlastního podnětu spojuje studium s prací, což umožňuje nejen získávat peníze, ale také získávat pracovní zkušenosti.

Vedoucí mnoha vzdělávacích institucí pořádají různé akce, včetně výletů do výrobních workshopů, které také ovlivňují zlepšení zaměstnávání mladých profesionálů.

Například Zlínská univerzita dokonce před třemi lety vytvořila internetovou stránku, pomocí níž je pro mladé lidi snadnější najít práci, protože každý se může zaregistrovat a komunikovat se zaměstnavateli, a to nezávisle na různých otázkách.

Vzhledem k tomu, že v mnoha zemích je v České republice nedostatek odborníků, absolventi vysokých škol se v létě nedostanou k práci, preferují podzim, kdy se nabízejí více volných míst. Stojí za zmínku, že v kategorii Expat Insider se Česká republika umístila na jedenáctém místě mezi evropskými zeměmi.