V České republice je obtížná situace s nedostatkem práce

V České republice se objemy výroby různého zboží nadále zvyšují díky rostoucí poptávce po nich, což má pozitivní vliv na zlepšení ekonomické situace a růstu HDP.

Přes optimistické prognózy ministerstva financí a národní banky činil jen 2,3% v letošním roce ekonomický růst http://www.rychlapujcka-is.cz/, a hlavním důvodem je to, že v mnoha společnostech je nedostatek nejen kvalifikovaných odborníků a pracovníků.

V tomto ohledu vedoucí některých podniků uvažují o situaci ohledně stažení svých kanceláří, továren a dalších výrobních zařízení mimo území České republiky, kde lze najít pracovníky snadněji.

Navzdory skutečnosti, že většina zaměstnavatelů neustále zvyšuje platy v poslední době, odborníci nestačí.

Skutečnost, že před několika lety tam byl takový sklon, když relativně velké množství českých občanů, převážně mladých a lidí středního věku, takže země, jako je Velká Británie, Německo, protože nabízí vyšší mzdy a lepší pracovní podmínky.

Stále více pracujících migrantů přichází do země

Je také třeba poznamenat, že s nárůstem platů v České republice, se země začala přijít více a více cizinců, převážně z východních zemí, ale musí podstoupit řadu procedur, které vyžaduje čas získat pracovní vízum.

S cílem stabilizovat situaci na trhu práce, zemědělci a podnikatelé se obracejí na vládu ke změně legislativy urychlit pracovní povolení pro cizince.

Současně se objevuje obtížná situace s nedostatkem pracovníků v téměř všech odvětvích, zejména v průmyslu, zemědělství, službách a obchodu. V současné době jsou nejvíce požadované profese na trhu práce řidiči, prodejci, inženýři a technici, stejně jako pracovníci ve stavebních specialitách. V současné době má Česká republika nejnižší míru nezaměstnanosti ve srovnání s ostatními evropskými zeměmi a odborníci předpovídají, že každým rokem bude nabízeno stále více volných pracovních míst.