V České republice je počet lidí s nízkými příjmy

Statistický výbor České republiky provedl studii, která odhalila, že v zemi žije 110 000 lidí, kteří jsou ohroženi chudobou.

V současné době existuje asi 390 tisíc občanů, kteří mají minimální příjem, který jim neumožňuje platit za služby, nakupovat různé potravinářské produkty.

A to neznamená ani možnost koupit si auto, nebo udělat turistickou cestu. Stojí za zmínku, že tento ukazatel se ve srovnání s předchozím rokem snížil o 0,6%.

Dochází ke zvýšení solventnosti obyvatelstva

Důvodem je několik a jedním z nich je, že v zemi se neustále zvyšují mzdy a sociální dávky, což zvyšuje solventnost obyvatelstva. Každý rok Češi kupují stále více a více různých zboží, dávají přednost domácím výrobcům, což umožňuje rozšířit produkci různých produktů.

Výsledkem je vytváření nových pracovních míst a v současné době v České republice nejnižší míra nezaměstnanosti v posledních několika letech a podle tohoto ukazatele je země na prvním místě ve srovnání s ostatními evropskými zeměmi.

Současně většina občanů začala věnovat pozornost nejen nákladům, ale také kvalitě, upřednostňovat zboží šetrné k životnímu prostředí. Podle statistik v loňském roce byl zaznamenán rekordní počet transakcí na nákup nemovitostí, což přirozeně ovlivnilo nárůst nákladů na domy a byty zejména pro velké průmyslové města. V důsledku zlepšení ekonomické situace se stále více registruje nové automobily, nemluvě o tom, že každý rok je na dovolenou na českých občanech více turistů, kteří navštěvují různé země.

Pokud jde o občany s nízkými příjmy, nejčastěji tato kategorie zahrnuje jediné starší osoby starší 65 let, stejně jako svobodné matky. Lidé, jejichž příjem je 60% minimální mzdy, se považují za špatné. V současné době je to 11 200 korun.

Čtěte více:
Hammer of Thor kapky na potenci;
EcoSlim kapky na hubnutí;
Titan Gel krém pro zvětšení penisu;
Maxi Size krém pro zvětšení penisu;
Varicobooster krém na křečové žíly;