V České republice jsou benzín a motorová nafta stále dražší

V České republice se stal dražší palivo znovu, a zároveň nastavenou růst rekordní cenu za posledních tři a půl roku, ve stejnou dobu v různých městech to může být prodáván za ceny, které jsou mírně odlišné.

Tak například, čerpací stanice v kapitálových nákladů na litr 95 oktanového benzínu v průměru 34,15 korun a motorová koruny 33, zatímco v oblasti Zlín bylo o něco více než 32 korun.

Tento nárůst, který byl zaznamenán tento týden na všech čerpacích stanicích země, může vést k tomu, že někteří dopravci také změní ceny směrem k jejich nárůstu.

Taková situace může způsobit nezdravou konkurenci mezi dopravci, kteří jsou již často v konfliktu.

Mezi dopravci existují konfliktní situace

Jeden takový případ nastala nedávno v České republice, kde byla německá autobusová společnost FlixBus pověřena snahou překonat své konkurenty, snížily ceny. Toto stalo se známé po majiteli české společnosti RegioJet poslal oficiální stížnost jejich němečtí kolegové, kteří, mimochodem, jsou zapojené do autobusové dopravy, a to jak v České republice a v dalších evropských zemích, které také vytváří nekalou soutěž.

Společnost FlixBus působící na českém trhu, provoz méně než jeden rok, avšak všechny tyto devět měsíců, cestující byli sloužil za nízké ceny, které jsou považovány za Čechy, na které se vztahuje jen něco málo přes polovinu nákladů na dopravu.

Německá společnost naopak nepovažuje takové obvinění za opodstatněné, protože pracují za zcela konkurenčních podmínek. Stojí za zmínku, že ceny pohonných hmot se zvýšily nejen v České republice, ale iv dalších zemích, což nakonec může vést k mírnému zvýšení cen některých druhů zboží. To však neovlivní výkonnost průmyslových podniků a podle prognóz odborníků se situace na trhu s palivy v blízké budoucnosti stabilizuje. Dalším důležitým faktorem je skutečnost, že každý rok na českých silnicích je stále více aut, protože podle statistik v uplynulém roce v zemi prodala rekordní počet nových vozů, a to nehledě na skutečnost, že většina společností pro přepravu zboží jsou dopravní služby společnosti.

Čtěte více:
zvětšení prsou Hradec Králové;