V České republice jsou jablka dvakrát dražší než banány

Mnozí si dobře uvědomují, že Česká republika je země, kde je zahradnictví dobře rozvinuté, což je jeden z hlavních sektorů ekonomiky.

Každý rok roste počet firem, které pěstují ovoce a bobuloviny. Kromě toho soukromé farmy zvyšují plochu za výsadbou nových ovocných stromů, jejichž produkty se prodávají jak na domácím trhu, tak do mnoha zemí.

Taková podnikatelská činnost nepřináší špatný příjem, ale počet plodin je ovlivněn mnoha faktory, včetně povětrnostních podmínek.

Například v minulém roce, protože mrazy, které nastaly v Evropě během kvetoucích zahrad, zahradníci, včetně českého, se nepodařilo získat před plánovanou sklizní jablek, který vytvořil nedostatek těchto plodů. To se stalo jednou z příčin toho, co je nyní Česká republika v jednom kilogramu jablek stojí 40 korun, a některé druhy cena je 60 kroons.

Když cena těchto plodů klesá

Jako odborníci očekávají pokles v hodnotě jablek lze uplatnit pouze v pozdním létě a počátkem podzimu, kdy bude hlavní sběr těchto plodů. Vzhledem k tomu, že počasí bylo na jaře příznivé, zahradníci se spoléhají na získání dobré úrody.

Stojí za zmínku, že nyní trhy a domácí čerstvé ovoce již objevily v prodejnách Česká republika, jako jsou jahody a třešně, které se díky příznivým klimatickým podmínkám mají zrály dříve téměř dva týdny, takže v zahradách již uplynulo jejich výběru.

Mimo to také prodával broskve a meruňky, které jsou dováženy z jiných zemí, stejně jako exotické ovoce, jako jsou banány, které jsou nabízeny za cenu 20 korun za kilogram, což je dvakrát levnější než jablka. Proto je mnoho Čechů raději koupí, dokud se neobjeví plody nové plodiny, při těžbě mnoho zemědělců čelí problému nedostatku práce. Skutečnost, že v zemědělském sektoru jsou mzdy nižší než v průmyslu nebo v sektoru služeb, a to navzdory skutečnosti, že venkovské práce není vůbec jednodušší.

Čtěte více:
zvětšení prsou o jednu velikost;