V České republice jsou reverzní hypotéky oblíbené

Nedávno v České republice získávají popularita reverzní hypotéky, což jsou půjčky poskytnuté starším lidem s nízkými příjmy, kteří mají obytné nemovitosti.

Podle dohody pronajímatel, často do důchodu, dostane v plné výši své hodnoty, a to může být jako platba jednorázově, a postupný, zatímco odmítá vlastnických práv.

Získané prostředky mohou být vynaloženy na všechny potřeby, jako je placení za léčbu, péče o lidi, kteří nejsou schopni samoobsluhy sami a další.

Do té doby, dokud není plně uhradil náklady na bydlení, lidé zůstat vlastníkem, v tomto případě, rodina je dána záruka, že v budoucnu budou moci koupit zpět do domu nebo bytu.

Úroková sazba je 8%

Míra hypotéky je 8%, což je poměrně vysoká ve srovnání s ostatními úvěry nabízenými v České republice. Navzdory tomu se jejich popularita každoročně zvyšuje a podle společnosti Finemo, zaměstnance společnosti, která se zabývá vydáváním těchto úvěrů ve třetím roce, slouží denně až padesáti klientům, kteří chtějí vypočítat splácení hypotečních úvěrů.

Nedávno centrální banka považovala tento typ půjček za riskantní, jak varoval obyvatele České republiky, nicméně poté, co zákon o spotřebitelských úvěrech začal působit v zemi, úvěr je plně regulován.

Odborníci tvrdí, že takovou finanční službu využívají častěji lidé starší 70 let, kteří mají materiální potíže, takže se rozhodnou požádat o půjčku na byt. Je třeba poznamenat, že reverzní hypotéka poprvé začala působit ve Spojených státech amerických a poté se rozšířila do Německa a Velké Británie, kde má starší lidé také vysokou poptávku. Faktem je, že v tomto věku existují různé nemoci a jejich léčba vyžaduje prostředky, které pro důchodce nejsou vždy dost, takže jsou nuceny odmítnout koupit nějaké jídlo.

Čtěte více:
zvětšení prsou masáží diskuze;