V České republice klesá počet lékařů odcházejících do zahraničí

V České republice se zástupci Ústavu zdravotnictví studii, ve které bylo uvedeno, že stále větší počet mladých lidí, kteří byli vzdělaní v českých vysokých škol každý rok, v plánu zůstat a pracovat doma.

To se týká prakticky všech oblastí a hlavním důvodem je zlepšení pracovních podmínek a zvýšení mezd.

Podle průzkumu, ve kterém studenti lékařské fakulty účastnili, bylo oznámeno, že pouze 25% absolventů v úmyslu odejít za prací do zahraničí, zatímco v roce 2016 se počet těchto respondentů je vyšší než 70%.

Většina odborníků v lékařském průmyslu odchází do Německa, protože platy jsou v porovnání s ostatními evropskými země vyšší a zaměstnanost nemá žádné problémy.

Stojí za zmínku, že na vysokých školách v České republice se učí stále více a více zahraničních studentů, kteří se rozhodnou české vzdělávací instituce vzhledem k tomu, že náklady na vzdělání je mnohem dostupnější, nehledě na skutečnost, že vysoká úroveň pedagogických pracovníků a dobré materiální základny poskytuje vysokou vzdělání. Odborníci, kteří zde získali diplom, jsou v mnoha zemích světa žádaní.

Lékaři proti zjednodušení zaměstnávání cizinců

Důležitým faktorem je, že s rostoucími mzdami se do země při hledání práce dostalo stále více cizinců, což platí i pro zdravotnický personál, nejčastěji z východních zemí.

V souvislosti se skutečností, že ministerstvo zdravotnictví plánuje zjednodušit zaměstnání takových specialistů, čeští lékaři s takovým rozhodnutím nesouhlasí.

V tomto bodě, v souladu s právními předpisy, zahraniční odborníci v přípravě práce složit zkoušku z českého jazyka, aby potvrdil svou kvalifikaci, nemluvě o povinnou praxi.

Podle nových změn může být toto pravidlo zrušeno a odborník bude moci začít pracovat, s výjimkou těchto pravidel. Ministerstvo považuje spravedlivou kritiku, ale žádá, aby vzala v úvahu skutečnost, že v některých regionech je nedostatek lékařů.

Čtěte více:
Bust Cream SPA zvětšení prsou;
krém Psorilax na psoriázy;
diskuze o zvětšení prsou ;
Black Mask maska na pupínky;
MuscleG pro nárůst svalové hmoty;