V České republice nabízí Artin neomezené svátky

V České republice čelí manažerům některých společností problému nedostatku vysoce kvalifikovaných odborníků, díky čemuž dělají vše pro to, aby přitahovali pozornost.

Za prvé, mzdy rostou a vytvářejí se příznivější pracovní podmínky. Mezi nejoblíbenější profese patří zaměstnanci v oblasti informačních technologií, například programátoři.

Jak již bylo řečeno, u jednoho z těchto podniků, konkrétně Artin, pracujícího v Brně, vedení poskytuje zaměstnancům neomezené dovolené.

Poprvé dovolenou plán byl představen loni a jsou využívány více než 60% zaměstnanců, a většina z nich odpočinek po dobu asi 40 dnů, nejčastěji v letním období a vánočních svátků. Je třeba poznamenat, že to neovlivnilo produktivitu práce. Jak je známo, je nyní v České republice standardní dovolenou je 20 dní, takže neomezený dovolená upozornila velkého počtu odborníků, kteří pracují v této společnosti.

Stále více pracujících migrantů přichází do země

Zvýšení platu a další atraktivní nabídky ovlivnit skutečnost, že Česká republika při hledání práce je stále více a více cizinců přijít, a to nejen z východních zemí. Podle statistik pro posledních několik zaměstnanců ze Španělska vzrostl o více než třetinu a pracovníci z Řecka a Itálie na polovinu. Faktem je, že například Řecko má v současné době vysokou míru nezaměstnanosti, zatímco v České republice je naopak nedostatek pracovníků.

V současnosti české podniky zaměstnávají více než 3 500 Italů, asi 2 000 Španělů a mnoho cizinců z různých zemí.

Důležitým faktorem je, že většina podniků se neustále zvyšuje objem výroby, protože české výrobky jsou ve vysoké poptávce a to nejen v tuzemsku, ale iv zahraničí, protože vysoké kvality a rozumné ceny. Podle ratingu Expat Insider 2017 se jedná o 11. místo mezi zeměmi, kde jsou vytvořeny pohodlné životní podmínky pro cizince.

Čtěte více:
zpevnění a zvětšení prsou;