V České republice nárůst nájemného na bydlení

Podle společnosti Deloitte, vyšlo najevo, že v České republice vzrostly ceny nejen v oblasti nemovitostí, ale také o nájmu bytů, a je-li po dobu osmi let v zemi, tato částka vzrostla na 20%, v hlavním městě o 50%.

V Praze, nabízíme pronájem asi 200 tisíc bytů na jakémkoliv výběru, ale nejvíce ze všech nájemníků pozorovány v Brně, a to navzdory skutečnosti, že v těchto městech, stejně jako nájemní bydlení v Olomouci nejdražší.

Tyto údaje byly ovlivněny skutečností, že poptávka na trhu nájemních bytů přesahuje nabídku a také ceny prodaných bytů rostou.

Například v loňském roce majitelé bytů 3pokojových v Praze za její pronájem požádal o zhruba 890 eur, a to nezahrnuje platby za elektřinu používané, zatímco v Brně, je toto množství menší než třikrát, a v Karlovarském kraji je dokonce levnější.

Chcete-li koupit své vlastní domy, vyžaduje velkou mošny peníze na skladování, které může trvat několik let, a proto mnozí Češi jsou hypoteční úvěr, tím spíše, že tyto úvěry banky nabízejí na oboustranně výhodné podmínky.

Národní banka zvažuje omezení týkající se hypotéky

Nicméně, jak se to stalo známé, centrální banka zvažuje změny v pravidlech pro vydávání hypoték, podle nichž budou zavedena další dvě omezení. Jednou z nich je velikost hypotéky, která by neměla být vyšší než celková výše mzdy obdržená během osmi let. Pokud například průměrná mzda klienta činí 31,6 tisíc korun, pak může očekávat, že obdrží půjčku jen přes tři miliony korun.

Pokud jde o druhé omezení, jedná se o maximální částku splátky úvěru, jejíž výše by neměla překročit 40% celkových příjmů dlužníka. Současně se berou v úvahu nejen hypoteční úvěry, ale i další dostupné půjčky, které nejsou splaceny.

S největší pravděpodobností budou takové inovace zveřejněny v polovině června a navzdory skutečnosti, že banka nevyžaduje jejich povinnou realizaci, většina organizací zapojených do vydávání hypotečních úvěrů bude dodržovat tato doporučení. Odborníci tvrdí, že tato omezení pravděpodobně nezpůsobí snížení počtu občanů, kteří chtějí využít hypotéku.

Čtěte více:
léky na zvětšení prsou;