V České republice, nejdražší nájemní bydlení

V České republice se každoročně zvyšují platy a sociální dávky, protože v zemi se zlepšuje ekonomická situace, což má pozitivní vliv na kupní sílu obyvatelstva.

Pokud jde o ceny, za sedmnáct let vzrostly o téměř 40%, což je o něco vyšší než průměr Evropské unie. Během této doby se zvýšila především cena nájemního bydlení a některých druhů léků, jejichž ceny vzrostly o více než 100%.

Potravinové výrobky vzrostly o 44%, ale tabákové výrobky a alkoholické nápoje téměř o 90%.

Pokud jde o domácnosti a elektronická zařízení, v souvislosti se zvýšenou poptávkou se jejich ceny neustále zvyšují. Navzdory růstu cen však v důsledku zlepšení finanční situace občanů vzrůstá objem prodeje různých výrobků, včetně potravin. Stojí za zmínku, že většina Čechů začala upřednostňovat lepší výrobky, častěji vybírat výrobky vyráběné místními výrobci.

Prodej osobních počítačů roste

Podle statistik za první šest měsíců letošního roku vzrostl prodej osobních počítačů o téměř 18% a největší poptávka po notebooku. Celkově bylo prodaných více než 517 tisíc počítačů a to není překvapující, protože všechny kraje České republiky mají přístup k internetu, a to platí nejen pro města, ale i pro malé osady.

Vzhledem k tomu, že náklady na byty a domy neustále rostou, bylo vypracováno několik programů, podle nichž obce obdrží oddělování ze státního rozpočtu při alokaci sociálního bydlení při výstavbě nových domů.

Důležité je také to, že mladí lidé ve věku do 36 let mají příležitost získat hypoteční úvěry ve výši 1% ročně, což je velmi ziskový návrh, který dává možnost koupit si vlastní bydlení a splácet dluhy již několik let.

Díky těmto sociálním programům se počet mladých profesionálů, kteří chtějí cestovat do jiných zemí při hledání práce s vyššími mzdami, výrazně snížil, a to zejména proto, že v České republice je nabízeno velké množství volných pracovních míst v různých sférách činnosti.