V České republice pracuje 80% zaměstnanců před 8 hod

V České republice Microsoft provedla studii, podle níž bylo oznámeno, že více než 80% pracovníků v malých a středních podnicích pracovní den začíná před osmou hodinou ráno, a pouze 10% si může dovolit začít pracovat po 9:00.

Většina průmysloví dělníci začínají pracovat ve dne na šest hodin, takže se stejným plánem od zemědělců, farmářů a asi 30% pracovníků ve zdravotnictví. Do 7 hodin ve většině případů pracují stavitelé, státní zaměstnanci, prodejci a řidiči veřejných dopravních prostředků.

Ale zaměstnanci pracující ve velkoobchodu začnou plnit své funkční povinnosti od 8 hodin. Dnes ráno nejvíce volný čas pro zaměstnance bankovního sektoru, protože nejčastěji začínají pracovat s devíti hodinami.

Existuje tedy taková situace, že ve vztahu k ostatním obyvatelům evropských zemí češi vstávají brzy, pracují déle, ale mzdy jsou poměrně nízké. Je však třeba poznamenat, že každý rok dochází ke zvýšení platů jak ve veřejném sektoru, tak v soukromém sektoru. To platí zejména pro vysoce kvalifikované specialisty.

Průměrná mzda činí 1272 eur

Teprve ve druhém čtvrtletí letošního roku se průměrná mzda zvýšila o 800 korun a nyní je 1272 eur. V posledních letech se situace na trhu práce je taková, že v mnoha společnostech je nedostatek pracovníků v souvislosti s tím, co manažeři vytvořit co nejlepší pracovní podmínky a zvýšit platy přitáhnout pozornost zaměstnanců.

Také bylo známo, že v současné době využívá přibližně 25% zaměstnanců možnost pracovat doma pomocí počítače. Zaměstnanci úřadu každý rok se stále více a více, a to platí pro podniky v různých odvětvích ekonomiky.

Důležitým faktorem je, že míra nezaměstnanosti v ČR je nejnižší v porovnání s ostatními zeměmi EU a v současné době činí 3,1%. Většina volných míst je nabízena ve stavebnictví, obchodu a zemědělství.