V České republice pracuje více cizinců

Každý měsíc do ČR vstupuje rostoucí počet zahraničních pracovníků, což se netýká pouze zemí, kde jsou platy nižší než české, ale také z těch zemí, jako je Německo, Francie, Velká Británie a další.

Zároveň se německým odborníkům nabízí pracovní místa s vysokými platy, zatímco většina cizinců, například občanů z Rumunska, nejčastěji vykonává fyzickou práci. Podle studie provedené ministerstvem práce se ukázalo, že průměrně pracovníci z jiných zemí dostávají více než místní obyvatelé.

Největší platy pro odborníky z Německa

Platy občanů z Německa pracujících v České republice tak přesahují 100 tisíc korun měsíčně, druhé místo pro příjmy cizinců zaujímají Slováci, jejichž průměrná měsíční mzda činí zhruba 38 tisíc korun. Nejméně příjmy jsou občané, kteří pocházejí z Vietnamu, Mongolska a dalších východních zemí, jejichž mzda se pohybuje od 24 do 30 tisíc.

V současné době je průměrná mzda v zemi 31 tisíc korun. Je třeba poznamenat, že v České republice, stejně jako v mnoha zemích, zaměstnanci pracující v průmyslových podnicích dostávají více než zaměstnaní v zemědělském sektoru.

Výsledkem je, že mladí lidé, kteří absolvovali vzdělání, se snaží najít práci ve městě, kvůli nimž ve vesnicích chybí pracovníci, obyvatelstvo starne a v některých malých osadách jsou školy a mateřské školy uzavřeny.

Vláda dělá vše pro to, aby situaci normalizovala, protože stav zemědělského a agrárního sektoru závisí na doplnění domácího trhu o potraviny, zeleninu a ovoce s vysokou kvalitou a dostupnými cenami.

A to neznamená, že každý rok stále více výrobků vyráběných českými podnikateli a zemědělci je vyváženo nejen do zemí EU, ale i do dalších států.

Je třeba poznamenat, že nedávno je ve stavebnictví nabízeno velké množství volných míst a rostou platy.

Čtěte více:
zvětšení prsou cvičení;