V České republice provedla agentura průzkum trhu NMS Market Research

Podle studie prováděné agenturou každoročně zvyšuje počet českých občanů investice.

Z tisíců respondentů investuje 20% respondentů do investic navzdory skutečnosti, že většina lidí odkládá peníze, aby mohly provádět významné transakce.

Vzhledem k tomu, že v zemi se ekonomická situace zlepšuje a míra nezaměstnanosti klesá, rostoucí počet občanů se v budoucnu cítí jistý a spokojen s finanční situací.

Nejčastěji se muži podílí na investicích, jejichž platy přesahují 40 tisíc korun za měsíc, zatímco asi 40% studentů, kteří se dotazovali, také raději investuje finanční prostředky.

Současně více než 60% investorů uvedlo, že pro ně je důležitým faktorem, že jejich úspory byly znatelné.

Více než 100 tisíc Čechů investuje do drahých kovů

Jednou z atraktivních finančních investic je nákup šperků. V současné době jsou náklady na zlato a stříbro na relativně nízké úrovni, což přispělo ke zvýšené poptávce po těchto druzích kovu. Podle statistik investovalo asi 100 tisíc Čechů, kteří nakupovali zlato nebo stříbro.

Akvizice nemovitostí je také zisková investice, a to zejména proto, že jejich hodnota neustále roste, zejména ve velkých průmyslových městech.

Samozřejmě, aby se ušetřily peníze na koupi bytu nebo domu, to trvá dlouho, ale požádat banku o hypotéku, dostane příležitost rychle získat vlastní bydlení, postupně splácet dluhy na několik let. Banky navíc poskytují fixní úvěry za relativně nízké úrokové sazby. Určitá kategorie občanů investuje do bydlení, aby je mohla pronajmout v budoucnu, jejíž výdaje neustále rostou, zejména v Praze a resortních oblastech. Někteří Češi investují finance, nakupují obrazy a další umělecká díla, stejně jako krypto měnu.

Čtěte více:
zvětšení prsou diskuze;