V České republice provedla společnost GfK studii

Podle průzkumu provedeného agenturou GfK ročně zvyšuje počet českých občanů, kteří raději využívají různé druhy půjček.

Hlavním důvodem je, že banky nabízejí úvěry za výhodných podmínek za nízké úrokové sazby. Zároveň se 70% dotázaných uvedlo, že dávají přednost, aby si půjčku, takže můžete splatit dluh bez vlivu na rodinný rozpočet. A jen 14% Čechů uvedlo, že po obdržení půjčky mají problémy se splácením.

Bylo známo, že většina půjček jsou čerpána na opravy a nákup nemovitostí, automobilů, stejně jako v případě nepředvídaných výdajů.

Navzdory tomu, že rostoucí počet obyvatel začala věnovat větší pozornost k odpočinku, aby se na cestu, a to jak na území vlastního státu a do dalších zemí, jen 2% občanů vzít půjčku až do konce.

Stále více občanů využívá kredity

Je také třeba poznamenat, že většina dotazovaných respondentů poznamenala, že před vydáním půjčky předběžně vypočítají rozpočet rodiny. Stále populárnější je on-line úvěr, zejména u mladých lidí, protože poskytuje příležitost dostat určitou částku peněz během několika minut.

Současně není třeba navštěvovat bankovní pobočku k uzavření smlouvy, protože to lze provést pomocí běžného smartphonu za přítomnosti internetu.

S ohledem na hypoteční úvěry, a to při využití této nabídky, poté, co určitý soubor dokumentů, je možné na krátkou dobu k získání vlastního bydlení, jehož náklady se neustále stává dražší. To platí zejména pro mladé rodiny, které chtějí žít v průmyslových městech, kde je snadnější najít vysoce placené zaměstnání. Odborníci tvrdí, že kvůli rostoucí poptávce po úvěrech, vedení národní banky zvažuje zvýšení úrokových sazeb. Setkání bankovní rady se bude konat v srpnu. Stojí za zmínku, že v České republice, stejně jako v každé evropské zemi, mohou získat úvěr nejen místní obyvatelé, ale i cizinci.

Čtěte více:
zvětšení prsou cviky;