V České republice, rekordní sklizeň ovoce a zeleniny

V letošním roce se v České republice snížily ceny zeleniny a ovoce, což není překvapující, protože se jim podařilo získat více, než v loňském roce.

Například sklizně meruňky byly více než 31 tun a to je třikrát více než v roce 2017 http://www.rychlapujcka-is.cz/. Totéž platí pro třešně, jahody, sladké třešně, jablka a hrušky. Odborník však tvrdí, že kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám, zejména v důsledku sucha, se kvalita výrobků zhoršila.

Navíc suché léto mělo negativní dopad na plodiny, chmel, cukrovou třtinu, což mělo za následek škody odhadované na zhruba 11 miliard korun.

Je třeba také poznamenat, že bylinky určené k sklizni krmiva také vykazovaly špatné výsledky, které mohou přirozeně ovlivnit náklady na mléko, maso a další zemědělské produkty.

Z důvodu sucha agrárníci počítají s odškodněním

V tomto ohledu se čeští zemědělci odvolávali na vládu k přidělení státní podpory, jejíž celková částka podle předběžných údajů může dosáhnout 2,5 miliard korun. Je třeba poznamenat, že v České republice je věnována zvláštní pozornost rozvoji zemědělského sektoru, protože zemědělské produkty jsou velmi žádané jak na domácím trhu, tak iv zahraničí.

Vláda rozvíjí několik programů, podle nichž bude boj proti suchu veden.

Jedním z nich je vytvoření nových umělých nádrží prakticky ve všech regionech země, což umožní zavlažování zahrad, zeleninových a bobulových plantáží v suchém létě. V souvislosti s nárůstem kupní síly obyvatelstva každoročně rostoucí počet Čechů s nákupem potravin preferuje ekologicky čisté druhy, v nichž není obsah škodlivých látek.

O tom svědčí skutečnost, že objem prodeje zeleniny, ovoce, mléčných výrobků a masných výrobků roste. Každoročně se vytváří stále více nových pracovních míst v zemědělském sektoru av některých zemědělských podnicích existuje situace, kdy navzdory růstu mezd není dostatek pracovníků. Navzdory tomu je zaznamenáno rostoucí počet zemědělských podniků, které se zabývají jak malými, tak středními podniky.