V České republice rostou prodeje piva

Výroba piva v Čechách probíhá už mnoho let, což není překvapující, protože tento nápoj je mezi místním obyvatelstvem velkou poptávkou.

Kromě toho je české pivo vyváženo do mnoha zemí světa, kde získalo i popularitu mezi fanoušky pěnového nápoje, o čemž svědčí skutečnost, že vývoz stále roste.

V tomto ohledu pivní společnosti rozšiřují objem výroby a podle statistik se v letošním roce zvýšily o 9% oproti loňskému roku.

Zavádění různých piv se zvýšilo o 6%

Pokud jde o točené pivo, jeho tržby vzrostly o 6% a nejoblíbenější typ ležáků o 15%. Pivo, nalije se do cínových plechovek, je také velkým požadavkem, protože takový kontejner je považován za velmi výhodné a objem prodeje roste každým rokem. Tento rok nebyla výjimkou, protože prodej konzervovaného piva vzrostl téměř o 35%. Důležitou roli při zavádění piva zajišťují povětrnostní podmínky a to dokládá skutečnost, že v létě se prodává mnohem více, zejména v teple.

Stojí za zmínku, že letos začal pivní sezóna o několik týdnů dříve, protože v květnu byla teplota o pět stupňů nad průměrem.

Zvýšení spotřeby piva ovlivnilo i skutečnost, že do České republiky začalo přicházet stále více zahraničních turistů, z nichž mnozí, při návštěvách barů, kaváren a restaurací, nutně ochutnali různé druhy nápojů.

Odborníci tvrdí, že při mírné konzumaci piva neškodí zdraví, ale spíše zmírňuje nervové napětí, utírá žízeň, nemluvě o dobré chuti nápoje.

Majitelé pivovarnických společností konstatují, že v květnu letošního roku bylo na domácím trhu prodáno 45 000 hektolitrů piva, což je další rekord. V tomto odvětví se jedná o velké množství pracovních míst, nemluvě o skutečnosti, že pivovary přispívají ke zlepšení hospodářské situace v zemi a doplňují státní rozpočet i místní rozpočty.