V České republice růst výroby dosáhl 3,4%

Každoročně společnosti působící v České republice, vyrábí stále více a více různých výrobků, protože jsou neustále rostoucí poptávkou, a to nejen v tuzemsku, ale iv zahraničí, píše http://www.rychlapujcka-is.cz/.

Samozřejmě, že to přispívá k vytváření nových pracovních míst, čímž se tento rok, nezaměstnanost je na nejnižší úrovni za posledních několik let. V meziročním srovnání růst průmyslové výroby přesáhne 3,4%.

Největší tempo růstu se projevuje ve strojírenství a energetice.

S ohledem na zemědělské produkty, jejich množství se také roste a podle odborníků, letos očekává rekordní sklizeň ovoce a bobulí, zejména švestek, jablek a hrušek.

Dobrá sklizeň ovoce a bobulí se očekává

V důsledku skutečnosti, že na jaře loňského roku, tam byl jarní mrazy, pěstitelé utrpěli značné ztráty, což v konečném důsledku ovlivnilo ceny ovoce. Není žádným tajemstvím, že v červnu tohoto roku, jablka byly prodány za 1,7 eur za kilogram, což je rekord za posledních dvacet let. Vzhledem k očekávané dobré úrody, cena ovoce a bobule se bude postupně snižovat.

Vzhledem k tomu, že kupní síla obyvatel vzrostl, s nákupem potravin Češi začali věnovat větší pozornost jejich kvalitě a dává přednost ekologicky šetrné výrobky, které neobsahují škodlivé látky.

Podle statistik v minulém roce, pěstitelé odstranili přinejmenším 120 tisíc tun ovoce, zatímco v letošním roce se plánuje shromáždit více než 180 tisíc tun. Také stojí za zmínku stojí, že letos ocení vinaři, kvůli příznivým klimatickým podmínkám dobře vinobrani se shromáždili. Výrazně zvýšila produkci vína a piva, což není překvapující, protože v letním období jsou tyto nápoje jsou nejžádanější, a to jak místní obyvatelé, tak zahraničních turistů přijíždí do České republiky na dovolenou. V létě většina městských obyvatel raději nechat jít na výlet, často vybírá pobřeží, pokud jde o vesničany tentokrát intenzivní práce.