V České republice se otevírá stále více restaurací

Podle provedeného výzkumu bylo známo, že v uplynulém roce bylo v České republice otevřeno 3783 nových gastronomických zařízení, jako jsou restaurace a kavárny.

V současné době tak mezi zeměmi ve střední Evropě zaujímá přední místo v počtu těchto institucí.

Hlavním důvodem pro vznik nových institucí je skutečnost, že s rostoucím počtem zahraničních turistů přijíždí do země každý rok, kteří dávají přednost odpočinku nejen ve velkých městech, ale malých městech, dávají přednost umístění resort.

Stále více občanů raději jíst v gastronomických zařízeních

Relativně nízké náklady na bydlení, jídlo a zábavu zatraktivnit země nejen pro obyvatele evropských zemí, ale i občanů jiných států, že zatímco na dovolené přicházejí sem na dovolenou a nakupování. Ve většině kaváren a restauracích se pro vaření používají ekologicky šetrné produkty vyráběné místními produkty, takže cena obědů je poměrně cenově dostupná. Finanční pozice Čechů se navíc každým rokem zlepšuje, což dokazuje nárůst kupní síly.

Takže rostoucí počet lidí, zejména městských obyvatel, dává přednost stravování v restauračních zařízeních.

Skutečnost, že to umožňuje ušetřit čas, protože není nutné stát u sporáku, stejně jako finančních prostředků, vzhledem k velkému restauratérů soutěžních usilovat nejen o neustálé zlepšování kvality služeb, ale také přilákat zákazníkům nízké ceny. Nicméně, ne všechny instituce schopni konkurovat, tím spíše, že v posledních letech to je problém s nedostatkem personálu, který v současné době průměrný plat v baru je asi 750 eur.

Někteří majitelé poznamenávají, že nyní je třeba platit relativně vysokou daň z přidané hodnoty.

V tomto ohledu v roce 2017 ukončilo činnost 3508 provozoven. Vláda a regionální orgány měly věnovat zvláštní pozornost rozvoji tohoto odvětví, protože jeho činnosti do značné míry závisí na rozvoji cestovního ruchu, nemluvě o doplnění rozpočtu a vytvoření nových pracovních míst, jak je dobře známo v okamžiku, kdy míra nezaměstnanosti je pouze 3%.

Čtěte více:
zvětšení prsou České Budějovice;