V České republice se zvýší výroba motorových skútrů Cezeta

Začátkem roku v České republice zahájila světově proslulá společnost Čezeta výrobu motorových skútrů poháněných elektromotorem, které bylo v počáteční fázi sestaveno deseti mechaniky.

Tento model je vyroben v retro stylu a je schopen urychlit až 123 kilometrů za hodinu. Současně je důležitým faktorem to, že jedno nabití baterie stačí na překonání vzdálenosti 150 kilometrů. Spolehlivost a efektivnost provozu těchto skútrů ovlivnila jejich zvýšený spor.

V tomto ohledu se vedení společnosti rozhodlo zvýšit výrobu a v blízké budoucnosti plánuje přenést až 2000 jednotek ročně.

Měsíc sbírá 30 skútrů

Proto bude vyrobeno 30 motorových skútrů měsíčně. Pro modernizaci a expanzi výroby se plánuje přidělení asi 600 tisíc eur, nicméně tyto investice se rychle vyplatí. Vývoj tohoto modelu byl prováděn po dobu čtyř let. Odborníci předpovídají, že tento ekologicky šetrný způsob dopravy bude každým rokem stále více populární a bude se neustále hledat.

Existuje několik důvodů, a jeden z nich je, že může být použit pro různé účely, a to nejen pro cestování do práce, studium nebo nakupování, ale pro cestování na dlouhé vzdálenosti.

Kromě toho je důležitým faktorem to, že v současné době v České republice, stejně jako v ostatních evropských zemích, existuje problém znečištění ovzduší, zejména ve velkých průmyslových městech. V této souvislosti může vláda postupně zavádět omezení provozování některých druhů dopravy, které znečišťují atmosféru, nejčastěji se jedná o motorová nafta a benzínová vozidla. Je třeba poznamenat, že kola jsou stále více populární v zemi, což svědčí o tom, že se otevřou nové nájemní body. Například společnost Rekola nabízí kromě jízdních jízdních kol i skateboardy zákazníků. V takovém případě si někdo může pronajmout vozidlo a po jeho provozování odjet na speciálně určeném místě.