V České republice věnujte pozornost výrobě piva a vína

V České republice je mezi dospělými obyvateli populární nápoje, víno a pivo zapotřebí zmínit, o čemž svědčí nárůst tržeb.

To platí zejména v létě, kdy je počasí na ulici horké.

Rovněž stojí za zmínku, že Česká republika každoročně navštěvuje rostoucí počet zahraničních turistů, kteří ochutnávají nejen národní pokrmy, ale také nápoje. Pokud jde o pivo, vyváží se do mnoha zemí světa.

Jak je známo, od 26. září a pět dní se v České republice uskuteční Dny českého piva, kde se budou účastnit restaurace, které slouží téměř ve všech osadách.

Tato akce pořádá již šestý rok v řadě Česká sdružení pivovarů s cílem propagovat točené pivo, protože v loňském roce se její prodej snížil o 2% na 16 milionů hektolitrů.

V Mikulově se konala dovolená mladého vína

Nedávno ve městě Mikulov se uskutečnila dovolená „Palavskie vinorani“, ve které se zúčastnilo více než 50 tisíc lidí. Nemohli jen ochutnat různé druhy vína, včetně „burchak“, což je mladé víno, ale také poslouchat hudební skladby českých umělců.

Podle statistik se každý rok stále více lidí zabývá vinařstvím a pěstováním vinic. Například v Praze se každoročně rozrůstá plocha vinic, nejméně dva hektary, s největším areálem v oblasti Troy.

V současné době je celková plocha přidělená pro vinice v zemi asi 18 tisíc hektarů. Mírná konzumace vína nemá negativní vliv na zdraví, ale naopak, pomáhá zlepšovat náladu, zmírňovat nervový stres a zpomalovat proces stárnutí.

Důležitým faktorem je, že české výrobky roste v poptávce v zahraničí, což se týká nejen potravinářských výrobků, ale i nápojů, včetně vína a piva, protože jsou kvalitní a dostupné ceny. Odborníci předpovídají, že v příštím roce objemy výroby těchto nápojů nebude, ale nebude klesat, ale bude růst.