V České republice vláda schválila rozpočet na příští rok

Tento týden v České republice vláda schválila státní rozpočet na rok 2019, zatímco její schodek činil 40 miliard korun.

Podle odborníků to je o 10 miliard méně než bylo plánováno v počáteční fázi. Příští rok bude příjmová částka 1465 miliard a část výdajů – 1505.

Hlavními oblastmi, které je třeba provést, jsou především realizace investičních programů, včetně zahraničních firem, zvýšení platů pro státní úředníky a zvýšení životní úrovně osob v důchodovém věku.

Někteří experti tento rozpočet kritizovali, protože ekonomický růst země je v období hospodářského růstu příliš vysoký.

V letošním roce dochází k přebytku rozpočtu

Stojí za zmínku, že v letošním roce bylo plánováno 50 miliard korun, ale v současné době tržby překračují výdaje téměř o 15 miliard korun. Takové úspěchy byly dosaženy díky mnoha faktorům, z nichž jeden se týká toho, že firmy, které se zabývají výrobou různých produktů, mají vyšší produkci.

Faktem je, že české zboží se stalo velice populární jak s místními obyvateli, tak s cizinci, protože jsou kvalitní a relativně nízké. Tento rozpočet by měl schválit poslanci na konci září. Bylo známo, že v současné době nabízí Česká republika největší počet volných pracovních míst a to není překvapující, protože země má nejnižší míru nezaměstnanosti ve srovnání s ostatními zeměmi EU.

V současné době je počet nezaměstnaných pracovních míst 5,4%, zatímco průměr EU činí 2,2%. Současně se některé společnosti potýkají s nedostatkem pracovních sil, zejména v odvětví služeb a zemědělství.

V současné době jsou nejžádanějšími profesemi řidiči, prodejci balíčků zboží, stavitelé a další. Majitelé soukromých firem, kteří přitahují pozornost zaměstnanců, nabízejí různé výhody, včetně zvyšování platů.