V České republice vzrůstá mzda

Několik let v České republice došlo k nárůstu hospodářského rozvoje, což potvrdilo řada faktorů, včetně růstu HDP o více než 5%.

Samozřejmě to ovlivnilo zvýšení příjmů občanů, ale ne tolik lidí, kolik by to chtělo. V současné době je průměrná mzda v zemi 31,646 korun.

Podle odborníků se v uplynulém roce zvýšila většina platů u odborníků pracujících v oblasti elektroniky a moderních technologií. Inženýři a odborníci s vysokoškolským vzděláním zvýšili platy o více než 20%. Druhý řádek v tomto žebříčku zaujímá návrháři v oblasti reklamy a obchodu a na třetím místě byli záchranáři a mechanici hornické služby. Navíc byl zaznamenán nárůst platů u řidičů, zejména těch, které přepravují cestující a zdravotníky.

Je třeba poznamenat, že platy se zvýšily téměř ve všech sektorech, což mělo pozitivní vliv na zlepšení kupní síly obyvatelstva, o čemž svědčí faktory, které občané země začali kupovat více zboží, preferují ty, které vyrábějí místní firmy.

Kromě toho začali Češi věnovat větší pozornost chování zdravého životního stylu, sportování a cestování na území svého státu a navštěvování jiných zemí. Při nákupu jídla začalo stále více lidí věnovat pozornost nejen jejich nákladům, ale také kvalitě.

Průměrná mzda je téměř 3krát nižší než v Německu

I přes zlepšení finanční situace však čeští občané ve srovnání s některými evropskými zeměmi, například v Německu, dostávají výrazně nižší mzdy.

Jedním z důvodů je nízká produktivita práce a podle studií bylo zjištěno, že Češi v průměru pracují v průměru déle než Němci.

Současně je průměrná úroveň platů v České republice jen něco málo přes 30% průměrné mzdy v Německu, která v současné době činí 3,8 tis. Eur. Odborníci tvrdí, že s růstem HDP o více než 5% bude Česká republika potřebovat nejméně 40 let, aby se vyrovnala mzdě s Německem.

Čtěte více:
RhinoCorrect skřipec na změnu tvaru nosu
Bustural zvětšení prsou
Hydroface krém proti vráskám
Valgus 2 in 1 korektor vbočeného palce
krém PsoriFix na psoriázy